Vitajte

Chata

Okolie

Cenník

Objednávka

Kontakt

Chata Naďa - Jánska Dolina

 Okolie 

Stravovanie - predajne
   V okolí je veľa možností stravovania v hoteloch a penziónoch. V obci sú 2 predajne potravín vzdialené cca 3 km. Hypermarkety Kaufland, Hypernova, Billa sú v Liptovskom Mikuláši vzdialené 10 km.

Kúpaliská - relax

   V Liptovskom Jáne sa nachádza vedľa hotela Máj vyhľadávané termálne kúpalisko s letnou prevádzkou (1 km). V lete aj v zime je k dispozícii krytá plaváreň s termálnou vodou, sauna, masáž - tiež v hoteli Máj.

Relaxačné a kúpeľné služby v Jánskej doline (1 km) ponúka Relaxačné centrum Avena (komplexné kúpeľné služby - bahenné kúpele, solárium, masáže, sauna, krytý bazén).

V obci je prírodný prameň 'Teplica' ktorý ľudia využívajú už dlhé desaťročia pre jeho liečivú minerálnu vodu. Ojedinelý prírodný výtvor 'Kaďa' v bezprostrednej blízkosti ponúka celoročne neopakovateľnú možnosť relaxácie v teplej termálnej vode vyvierajúcej priamo z podzemia. Táto teplica je vhodná aj na pitie, čo využívajú obyvatelia širokého okolia.

Vodná nádrž Liptovská Mara (10 km) ponúka v letnej sezóne okrem kúpania a vodných športov aj príležitosť na rybárčenie. Ďalšia rekreačná vodná nádrž - Oravská priehrada je vzdialená 55 km.
V areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši (8 km) je možné raftingové splavovanie s odborným inštruktorom.
Aquaparky

   Termálne kúpalisko v Bešeňovej (20 km) s celoročnou prevádzkou ponúka okrem iného aj veľmi atraktívne nočné kúpanie.
15 km od chaty sa nachádza najväčší vodný park na Slovensku - AquaPark Tatralandia s bazénmi (9x), tobogánmi (21x) a divokou riekou.

Turistika

   Nízke Tatry (20 km), Západné Tatry a Roháče (15 km) alebo Vysoké Tatry (45 km) ponúkajú neobmedzené možnosti od nenáročných turistických vychádzok cez vysokohorskú turistiku po značkovaných chodníkoch až po extrémne horolezecké výstupy.

Zimné športy

   V zimnej sezóne sú v blízkom okolí veľmi široké možnosti lyžovania (30 stredísk) na lyžiarskych tratiach rôznej náročnosti od úplných začiatočníkov až po profesionálnych lyžiarov s možnosťou nočného lyžovania.
V Liptovskom Jáne je k dispozícii novovybudované lyžiarske stredisko Javorovica so štyrmi vlekmi a technickým zasnežovaním (cca 700 m). Je tam k dispozícii aj požičovňa lyží, snowboardov apod. V okolí do 30 km od penziónu sa nachádzajú ďalšie známe lyžiarske strediská s technickým zasnežovaním (Jasná, SkiPark Ružomberok, Podbreziny, Žiar).

Okolie - zaujímavosti

   V Demänovskej doline (20 km) sa nachádzajú svetoznáme jaskyne sprístupnené verejnosti - Jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. V obci Važec (35 km) je možné navštíviť Važeckú jaskyňu.

   Kultúrne pamiatky v okolí zachytávajú minulosť a prítomnosť regiónu. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry UNESCO vo Vlkolínci (40 km), skanzen v Pribyline (12 km), ojedinelý drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži (15 km), Jánošíkove väzenie a Synagóga v Liptovskom Mikuláši (8 km), archeologické múzeum keltského sídla Havránok spred 2500 rokov (20 km), Oravský Podzámok (50 km), Folklórny festival Východná organizovaný každoročne na začiatku júla (20 km) a ďalšie.

Janka Brziaková, Starojánska 170, 032 03 Liptovský Ján, tel.: +421-44-52 63 292, mobil: +421-903 375 750